logo
Kontakti
Izvēlnes ikona
Raksts Raksts Raksts Raksts Raksts Raksts Raksts

Nekustamo īpašumu attīstīšana un pārvaldīšana

Šī nozare ir īpaša ar gariem plānošanas, projektu realizācijas un īpašumu ekspluatācijas termiņiem. Un katrā no šiem posmiem risku vadības procesā ir citi akcenti.

Projekta izstrādes posmā ir svarīgi parūpēties par riskiem, kas saistīti ar ģeodēziju, grunts izpēti, arhitektūru, projektēšanu, projekta ekspertīzi, ieteikmi uz blakus ēkām, būvprojekta saskaņošanu, sadarbību ar komunikāciju turētājiem. Pārejot uz būvniecības posmu, ir svarīgi izvēlēties uzticamu būvniecības kompāniju, kas nodrošinās darbu izpildi paredzētajā apjomā un termiņā. Jebkuri kavējumi, kas saistīti ar kļūdām katrā no šiem posmiem, maksā dārgi. Tāpat – nepareiza būvnieka izvēle var draudēt ar kvalitātes un reputācijas riskiem.

Lai šo procesu vadītu, attīstītājam ir divas iespējas – pieprasīt apdrošināšanu no piesaistītajiem darbu veicējiem  vai pakalpojumu sniedzējiem, vai arī vadīt šo procesu pašam. To sauc par attīstītāja kontrolētu būvniecības apdrošināšanas programmu (angļu valodā – owner’s controlled insurance program, saīsinājumā – OCIP). OCIP programma sevī ietver VCTA, CAR un ALOP apdrošināšanu. Ir jāsaprot, kuru ceļu iet katrā no situācijām.

Savukārt ekspluatācijas posmā ir svarīgi rūpēties par īpašuma, uzņēmējdarbības pārtraukuma (negūto nomas vai pārdošanas ieņēmumu) un atbildības apdrošināšanu, tāpat arī vadīt nomnieku risku.

Nekustamo īpašumu attīstīšana un pārvaldīšana

Mēs esam realizējuši vairākus OCIP darījumus Latvijā, mēs zinām likumu līkločus un apdrošinātāju pieejas. Tāpat arī mēs zinām, ka OCIP sniedz attīstītājiem ieguvumus gan risku kontroles jomā, gan arī izmaksu ziņā.

Savukārt ejot pirmo ceļu ar apdrošināšanas jautājumu nodošanu pakalpojumu sniedzējiem vai darbu veicējiem, ir svarīgi to izdarīt pareizi. Šeit mēs varam sniegt konsultācijas, kā šo procesu vadīt un kas ir jāņem vērā, lai pie negadījuma nesanāktu nepatīkami pārsteigumi.

Lai uzzinātu vairāk, sazinieties ar MONTEA valdes locekli Kārli Veisbārdi, tel. 28803665, e-pasts: karlis.veisbardis@montea.lv

 

 

Raksts Raksts Raksts Raksts Raksts Raksts Raksts

Produkti